o.Mario, Kiko i Carmen prezentują Papieżowi projekt Domus GalilaeaeJednym z największych pragnień Papieża Pawła VI było wybudowanie w Izraelu ośrodka gdzie Seminarzyści mogliby kończyć swoją formację przed wyświęceniem. Mając to na uwadze Watykan zakupił Notre Dame, w pobliżu Bramy Jaffy w Jerozolimie.

Na początku lat 80-tych, Kustodia Ziemi Świętej ofiarowała Drodze Neokatechumenalnej ( zobacz stronę o Drodze Neokatechumenalnej ) możliwość budowy centrum formacyjnego, na studia i rekolekcje, na skrawku ziemi usytuowanym na Górze Błogosławieństw. To dzieło jest szczególnie ważne dla Kościoła i dla Izraela.

Papież Wojtyła, okazał swój entuzjazm, kiedy w 1994r został po raz pierwszy poinformowany o projekcie "Domus Galilaeae". Pobłogosławił i wsparł go, widząc w nim posługę dla wszystkich ludzi i "dla całego Kościoła".

W następnych latach uzyskane zostały wszystkie zezwolenia na budowe która rozpoczęła się w styczniu 1999 r., wraz z położeniem pierwszego kamienia, zawierającego fragment grobu Św. Piotra, pobłogosławionego przez Ojca Świętego.

GDZIE TO SIĘ ZNAJDUJE

Projekt usytuowany jest powyżej Sanktuarium Błogosławieństw, w pobliżu szczytu góry znanej jako Góra Błogosławieństw. Znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Tyberiadzkiego, nad miejscowością Tabgha, miejscem pierwszego rozmnożenia chleba, i Kafarnaum. Półtora kilometera dalej, można znaleźć starożytne ruiny Korazim. Te ruiny odkryte zostały w ostatnich latach. Projekt wznosi się niedaleko drogi która w dawnych czasach łączyła Korazim i Kafarnaum, na brzegach tego jeziora.


Wszystkie materiały na tej stronie Copyright © 2000 Domus Galilaeae.
Wszystkie prawa zastrzeżone.